Budowa obiektów przemysłowych może okazać się wcale nie tak skomplikowanym przedsięwzięciem, jak moglibyśmy przypuszczać. Do dużych konstrukcji stalowych można wykorzystać lekkie i bardzo odporne płyty warstwowe. Rodzaje płyt warstwowych: jeśli chodzi o zastosowanie ich jako materiału budulcowego są to: płyty dachowe i płyty ścienne.
Płyty ścienne mogą być użyte jako materiał wewnątrz hal i na zewnątrz. Płyty dachowe stosuje się do pokrycia dachów bezpośrednio na stalowe konstrukcje. Płyty obornickie sprawdzają się w tych kategoriach podziału. Drugi podział płyt warstwowych, to ze względu na rodzaje wypełnień samych płyt.
I tu wyróżniamy trzy wypełnienia: Pierwsze: rdzeń z wełny mineralnej- składa się z twardej niepalnej wełny mineralnej, spaja dwie warstwy okładzin wewnętrzna i zewnętrzną. Te płyty mogą być stosowane jako element ścienny i dachowy. Drugie: rdzeń z pianki poliuretanowej- stanowi doskonałą termoizolację, dobre parametry cieplne. Mogą być one stosowane jako poziome i pionowe elementy ścian oraz jako pokrycia dachowe. Płyta warstwowa wypełniona pianką ma dobre zastosowanie w chłodniach.
Trzecie wypełnienie to rdzeń ze styropianu - to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Płyty są termicznie uszczelniane, lekkie, ogniotrwałe, szczelne. Płyty obornickie doskonale spełniają wszystkie wymieniane zalety!