Odkąd płyty warstwowe stały się tak popularnym materiałem budowlanym, wykorzystuje się je do wznoszenia różnorodnych budynków. Co ciekawe, okazują się przydatne nawet wtedy, gdy tworzymy konstrukcje drewniane. Należy jednak odpowiednio dobrać je do konkretnej sytuacji i zadbać o to, by zostały prawidłowo przymocowane do nieruchomości, nie powodując najmniejszych zagrożeń konstrukcyjnych.
Najczęściej płyty warstwowe na konstrukcjach drewnianych tworzą izolację lub stanowią płyty dachowe wieńczące nieruchomość. Ważne jest to, że przy drewnie sprawdzą się płyty obornickie wykonane tak z betonu, jak i ze stali. Na ich korzyść przemawia lekkość, wytrzymałość i możliwość montażu w dowolnych warunkach. Zawsze dają się również trwale zespolić. Warto przy tym zaznaczyć, że betonowe płyty wymagają nieco więcej uwagi.
W porównaniu do płyt stalowych, płyty ścienne z drewna lub materiału drewnopodobnego są nieco bardziej estetyczne. Poza tym, będą gratką dla miłośników dawnego budownictwa. Wnoszą do budynku specyficzny klimat. Jednocześnie, pozwalają łączyć się z mnóstwem najnowocześniejszych rozwiązań, co daje zestawienie drewnianej klasyki z modernistycznymi możliwościami budowy i użytkowania.
Oprócz tego, płyty warstwowy mogą posłużyć w konstrukcjach drewnianych również, jako płyty dachowe. Przy ich montowaniu niezbędna jest dbałość o stworzenie skutecznego systemu odprowadzania wody deszczowej i dobrej wentylacji. Gwarantuje nam to solidność dachu, który nie będzie przeciekał i spójnie połączy się z resztą nieruchomości, dając niebanalny, atrakcyjny efekt.